Öğrenciler İçin EBA Bedava İnternet Nasıl Yapılır?

eba bedava internet

Türkiye’nin GSM operatörleriyle yapılan anlaşma gereği EBA içeriklerine aylık 3 GB’a kadar ücretsiz erişim imkânı 07.05.2019 itibarıyla hizmete sunuldu.

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile üç GSM operatörü arasında 13 Mart 2019’da bir protokol imzalanarak EBA’ya ulaşımı daha da kolaylaştırma kararı alındı.

Bu kapsamda Türkiye’deki operatörlerden Vodafone, Türk Telekom ve Turkcell mobil internet bağlantısını kullanan EBA kullanıcıları içeriklere her ay 3 GB’a kadar ücretsiz erişim sağlayacak.

Bu kapsamda, Vodafone abonelerinin bu anlaşmadan faydalanabilmeleri için gerekli sistem tanımlamaları Vodafone tarafından otomatik yapıldı.

Bu GSM operatöründe herhangi ek bir başvuru sürecine ihtiyaç duyulmadan EBA’ya 3 GB ücretsiz erişim gerçekleşecek.

Türk Telekom EBA Bedava İnternet Nasıl Yapılır?

Türk Telekom aboneleri EBA yazıp 5555’e SMS göndererek başvuru sürecini başlatabilecekler. 

TURKCELL EBA Bedava İnternet Nasıl Yapılır?

Bireysel faturalı ve ön ödemeli ses hattına sahip EBA BiP kanalına abone olan kullanıcılara sadece eba.gov.tr ve EBA uygulaması içerisinde kullanılmak üzere 3 GB internet tanımlanacaktır. Turkcell’in BİP uygulamasının indirmeniz gerekmektedir.

Turkcell aboneleri ise “BİP” uygulamasındaki “Keşfet” menüsü altında bulunan “EBA” kanalını takip edip mesaj gönder ekranında yer alan “Hemen Kazan” seçeneği üzerinden başvuru yaparak bu hizmetten faydalanabilecek.

VODAFONE Bedava İnternet Nasıl Yapılır?

Eba.gov.tr üzerinden 3 GB’a kadar ücretsiz erişim, Vodafone tarafından ise tüm abonelere tanımlandı.

UYARI: EBA için tanımlanan ücretsiz internet hakkınızı kullanabilmek için EBA uygulamasını uygulama marketlerinden indirerek kurmalısınız. Android yazılımını kullanıyorsanız Google Play Storeden indirmelisiniz. Eğer İphone kullanıyorsanız AppStoreden uygulamayı indirmelisiniz.

Kaynak

https://www.vodafone.com.tr/Kampanyalar/egitim-bilisim-agi-kampanyasi.php
https://www.hurriyet.com.tr/egitim/ogrencilere-3-gb-ucretsiz-internet-nasil-alinir-eba-internet-nasil-alinir-41468444

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here