Türk Telekom 1 GB Ek İnternet Nasıl Yapılır – Türk Telekom 1GB İnternet

türk telekom 1 gb bedava internet

Türk Telekom 1 GB ek internet, faturalı ve faturasız hatalara özel ek internet paketleri kapsamlarında sunulur. Faturalı ve faturasız hatlara 1 ay boyunca ek 1 GB internet kullanımı tanımlama işlemi ‘’ 5555’’ numarasına mesaj gönderme işlemi ile sağlanır. Diğer yandan faturasız hatlara özel 1 GB internet ise kampanya kapsamlarında hediye edilir. 1 GB ek internet paketi, hatta nasıl tanımlandığı, 1 GB hediye seçeneği hakkında detayları alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom 1 GB Ek İnternet Paketi Bilgileri

Türk Telekom’un 1GB’lık ek internet paketi, faturalı hat müşterileri tarafından kullanılabilen ve fatura ek her ay 19 TL’lik ek ücret ile verilen ek internet seçeneğidir. Türk Telekom 1 GB internet paketinden yararlanmak için, faturalı hattın aktif olarak kullanıldığı telefon ile ‘’ 5555’’ numarası üzerinden paket tanımlama talebinden bulunulur.

1 GB ek internet Türk Telekom tarafından mobil tarife seçenekleri arasında sunulur. 1 GB internet il paket aboneliği işlemi ardından, er ay sonunda kullanım için yeniden tanımlanır. Tarife paketine bir kez üyelik gerçekleştirildikten sonra 12 ay boyunca her ay için 1 GB ek internet kullanımından yararlanılır. Faturalı hatlara özel 1 GB ek internet paketinin hatta nasıl tanımlanacağı hakkında bilgileri alt başlık altından öğrenebilirsiniz.

türk telekom 1 gb internet

Türk Telekom 1 GB İnternet Hatta Nasıl Tanımlanır?

Türk Telekom 1GB internet nasıl yapılır? Sorusunun yanıtı hakkında bilgiler şöyledir:

 • Türk Telekom 1 GB internet paketi seçeneğini hatta tanımlamak için faturalı hattın kullanıldığı cep telefonundan yeni mesaj metni açılır.
 • Mesaj metni alanına ‘’ NET 1 GB’’ ifadesi yazılıp, SMS ‘’ 5555’’ numarasına gönderilir.
 • İşlem ardından Türk Telekom aracılığı ile 1 GB’ın hat kullanımına tanımlandığı bilgisi SMS olarak iletilir.

Onay SMS’i ardından 1 GB ek internetin kullanımına kolaylıkla başlanır. 1 GB ek internetin tanımlanması ile ilk ay hattın faturasına 19 TL’lik ek ücret yansıtılır. Bu ek ücret her ay başında 1 GB ek internetin otomatik olarak tanımlanması işlemi kapsamında 12 ay boyunca yansıtılmaktadır.

turk telekom 1gb

Türk Telekom 1 GB Hediye İnternet Kampanyası

Türk Telekom 1 GB internet hediye kampanyası, Türk Telekom faturasız hat kullanıcılarına, Türk Telekom web sitesi üzerinden hatta TL yüklemesi yapma işlemi ardından sunulur. TL yükleme işlemi öncesinde ise 1 GB hediye kampanyasına SMS ile kayıt yaptırma şartı sağlanmalıdır. Bu işlem için izlenen adımlar ise şöyledir:

 • Türk Telekom faturasız hat kullanılan cep telefonundan SMS metni açılır.
 • Metin için ‘’ 1 GB KAZAN’’ ifadesi yazılıp, mesaj ‘’ 5555’’ numarasına gönderilir.
 • İşlem ardından kampanyaya dahil olunduğuna dair bilgilendirme SMS’i alınır.
 • Bu SMS’in alınması ardından, internet üzerinden ‘’ https://onlineislemler.turktelekom.com.tr/lira-yukleme ‘’ adresine giriş yapılır.
 • Görüntülenen ana sayfa alanında yer alan boşluklara faturasız hat numarası ve yüklenmek istenilen 30 TL ve üzeri TL miktarı yazılıp, ‘’ yükle’’ kutucuğuna tıklanır.
 • İşlem ile yen ekranda yer alan ödeme bilgileri alanına kredi kartı numarası girilip, ‘’ yükle’’ kutucuğuna tıklanır.

Tüm bu adımların sonunda Türk Telekom web adresi üzerinden yapılan 30 TL ve üzeri hatta TL yükleme işlemi sonunda hat üzerine hediye ve ücretsiz 1 GB internet tanımlanır. 1 hafta boyunca bedava kullanılacak olan 1 GB internetin tanımlandığı bilgisi SMS ile bildirilir.

Türk Telekom Faturasız Hatta 1 GB internet Paketi Tanımlama

Faturasız hatta 1 GB Türk Telekom internet paketi tanımlamak için izlenen adımlar şöyledir:

 • Faturasız hat kullanılan cep telefonundan SMS metni açılır.
 • Metin içine ‘’ AYLIK EK 1 GB’’ ifadesi yazılıp, ‘’ 5555’’ numarasına mesaj atılır.
 • İşlem sonunda tanımlamaya ilişkin bilgilendirme SMS’i alınıp, ek 1 GB’ın kullanımına başlanır.

Bu adımlar ile Türk Telekom faturasız hatta 1 ay kullanım süreli, Türk Telekom faturasız 1 GB ek internet, TL bakiyesinden kesilen 12 TL ücret karşılığında kullanılır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here