Turkcell 1 GB İnternet Yapma – Günlük, Haftalık 1GB Ek İnternet

turkcell 1 gb internet

1 GB Turkcell internet, ek internet paketleri kapsamında günlük, aylık ve haftalık kullanım sürelerinde sunulur. Faturalı hat sahipleri, Turkcell ek 1 GB internet paketlerinden SMS ile başvuru yoluyla faydalanırlar. Turkcell günlük, haftalık, aylık 1 GB internet paketleri hakkında detaylı bilgileri alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Turkcell Günlük 1 GB internet Paketi

Turkcell günlük 1 GB internet paketi, Turkcell faturalı hat sahiplerine sunulur. Faturalı hat sahipleri aylık faturalarına yansıtılacak olan 1 günlük 1 GB internet kullanım ücreti olan 9,90 TL karşılığında bu paketten yararlanırlar. Günlük kullanım süresinin sona ermesi ile 1 GB ek internet kullanımı otomatik olarak sonlanır. 1 günden sonra yapılan internet kullanımları, kişinin hat tarifesi üzerinden ücretlendirilir.

Turkcell ek 1 GB internet nasıl yapılır? Sorusuna cevap olarak, SMS ile tanımlama yapıldığı bilgisi verilir. Günlük 1 GB internet paketinden yararlanmak için faturalı hattın aktif olarak kullanıldığı cep telefonu üzerinden ‘’ 2200’’ numarasına ‘’ GUN1GB’’ ifadesinin yer aldığı mesajın gönderilmesi gerekir. Mesaj gönderme işlemi ardından ek 1 GB internet hatta tanımlanıp, Turkcell tarafından onay SMS’i alınarak kullanıma başlanır.

turkcell 1 gb internet

Turkcell Haftalık 1 GB İnternet Paketi

Turkcell 1 hafta boyunca kullanımlı 1 GB internet paketi, faturalı hat müşterilerine sunulur. Faturalı hat müşterileri 1 GB ek internet kullanımından paket kapsamına başvuru yaparak yararlanırlar. 1 hafta sonunda 1 GB’lık internet kullanımı otomatik olarak iptal edilir. Bu süreden sonra hat üzerinden yapılacak olan internet kullanımları, standart ücretlendirme işlemleri tabi tutulur. Haftalık 1 GB internet paketinden, aylık fatura ödemesine yansıtılan 15 TL’lik ek ücret karşılığında yararlanılır.

Bu paketten yararlanmak için Turkcell faturalı hat kullanılan cep telefonundan, ‘’ HAFTALIK 1GB’’ ifadesinin yer aldığı bir SMS, ‘’ 2200’’ numarasına gönderilmelidir. İşlem ardından onay SMS’i alınıp, bir hafta boyunca Turkcell ek 1 GB internet kullanılır.

Turkcell Aylık 1 GB İnternet Paketi

Turkcell 1 GB internet aylık kullanım seçeneği ile Turkcell faturalı hat müşterilerine sunulur. Müşteriler paket başvuruları ardından 1 ay süre boyunca 1 GB interneti ek olarak kullanırken, aylık sürenin dolması ile ek internet kullanımı otomatik olarak iptal edilir. Belirlenen süre ardından kullanılan internetler, standart ücretlendirme işlemlerine tabi tutulurlar.

Ek 1 GB internet Turkcell tarafından, fatura ücretine yansıtılan aylık 42 TL ücret ile sunulur. Paketi hatta tanımlamak için faturalı hattın kullanıldığı cep telefonundan ‘’ 2222’’ numarasına ‘’ ABONE 1GB’’ ifadesi içeren SMS gönderilir. Bu işlem sonunda Turkcell tarafından iletilen onay SMS’i ardından ek 1GB internetin kullanımına başlanır.

turkcell ek 1 gb internet

Turkcell Ek 1 GB İnternet Hatta Nasıl Tanımlanır?

Turkcell 1GB internet nasıl yapılır? Sorusunun yanıtı hakkında bilgiler şu şekilde sıralanır:

  • Faturalı Turkcell hattının kullanıldığı cep telefonundan yeni bir mesaj metni açılır.
  • Bu metin içerisine ‘’ ABONE 1 GB’’ yazılıp mesaj ‘’ 2222’’ numarasına veya ‘’ HAFTALIK 1 GB’’ ifadesi yazılıp, mesaj ‘’ 2200’’ numarasına gönderilir.
  • Bu iki farklı seçeneğin ilki ile aylık 1 GB, ikincisiyle ise haftalık Turkcell 1 GB internet alma işlemi gerçekleştirilip, paket hatta tanımlanır.
  • İşlem ardından onay SMS’i gelmesi ile kullanıma başlanır.

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here